Demir Ev Yapı ile artık hayat daha rahat

Yangın Alarm Takip Sistemi

Yangın tehlikesine karşı zamanında uyarı vererek ve gerektiğinde gaz kes, elektrik kes gibi komutları kendiliğinden yerine getirerek kusursuz bir güvenlik sağlar. Acil durumlarda kapı kilitleri, sirenler, aydınlatma ve asansör kontrolü gibi sistemler sayesinde en hızlı şekilde gerekli tedbirin alınmasını sağlar.

Tehlike durumunda ayrıca Akıllı Ev Terminali üzerinde alarm ekranı aktif hale gelir. Sistem, mekan sahibini güvenlik görevlisini isteniyorsa komşu daireleri ve isteniyorsa itfaiyeyi haberdar ederek sorunun en zararsız şekilde atlatılmasını sağlar.

Ayrıca sistem, önce haber verme işlevini yerine getirip ilgililerin müdahale etmesi için süre tanır. Bu süre sonunda gerekli müdehale yapılmamış ve tehlike devam ediyorsa mekanik cihazları ve diğer tedbir sistemlerini, sireni, itfaiye çağırmayı devreye sokarak son aşamaya gelir.

Yangın tehlikesi esnasında doğrudan siren ve mekanik sistemlerin harekete geçirilmesi son derece sakıncalıdır. Kolayca söndürülebilecek basit bir yangın anında dahi aşırı paniğe ve zayiata sebep olur. AKYA sistemleri aşamalı olarak çalıştığında bu sıkıntıların yaşanmasına engel olur.

Sistem Elemanları

  • Siren
  • Valf
  • Fan
  • Buton
  • Dedektör